Yomogi® 250 mg

je vašim ideálnym partnerom na cesty.

Yomogi® 250 mg je liek určený dospelým a deťom na liečbu akýchkoľvek príznakov cestovateľskej hnačky. Takisto je možné ho použiť ako jediný liek ako prevenciu cestovateľskej hnačky, v takom prípade sa začína užívať 5 dní pred odchodom na cestu .

Cestovateľská hnačka

Cestovateľská hnačka postihuje 20 – 40 miliónov cestovateľov ročne. Cestovatelia navštevujúci rozvojové krajiny majú až 38 – 79 % šancu že dostanú hnačku. Rizikovými faktormi sú teda cieľová destinácia a výlety dlhšie ako 3 týždne, spôsob cestovania (napr. turisti s batohmi majú až 2x vyššie riziko) naopak, zdá sa, že ochranným faktorom je časté cestovanie.

akutna-creva

Prevencia

O preventívnych opatreniach proti vzniku hnačky cestovateľov sa dá dočítať takmer na každej stránke venujúcej sa cestovaniu.

V odbornej literatúre však preventívny účinok týchto opatrení dodnes nebol spoľahlivo preukázaný, predpokladá sa, že je to dôsledkom nedôsledného dodržiavania týchto preventívnych opatrení zo strany cestovateľov.

Preventívne opatrenia zahŕňajú najmä hygienu a spôsob stravovania.

Preventívne opatrenia:

Preváranie vody

Tepelné spracovanie potravín

Ošúpanie ovocia a zeleniny

Umývanie rúk po každej stolici

Dezinfekcia rúk gélom s obsahom alkoholu

Jediným liekom, ktorý je v Slovenskej republike indikovaný na prevenciu cestovateľskej hnačky je:

Yomogi® 250 mg

Jediným liekom, ktorý je indikovaný na prevenciu cestovateľskej hnačky v Slovenskej republike je

Yomogi® 250 mg

Liečba

Základom liečby cestovateľskej hnačky je v každom prípade rehydratačná terapia. Viac o
rehydratácii sa dočítate tu.

Na zmiernenie príznakov cestovateľskej hnačky a pre skrátenie jej trvania je vhodné (popri rehydratácii) použiť liek Yomogi®.